Sezon juniorski 2014/2015 w liczbach.

Po osiemnastu kolejkach, siedemdziesięciu dwóch meczach, sześciu tysiącach czterysta osiemdziesięciu minutach, kolejna edycja Ligi Okręgowej Juniorów Starszych przeszła do historii. Triumfatorem sezonu 14/15 została Miedź Legnica, która pozostając niepokonana,wyprzedziła zajmujących druga lokatę Czarnych Rokitki o osiem punktów. Na trzeci stopniu podium uplasował się Sokół Jerzmanowa, ze stratą dziesięciu punktów do wicemistrzów ligi.
Najsłabszą drużyną okazała się Chojnowianka Chojnów, która z dorobkiem zaledwie czterech punktów, zdobytych jeszcze w rundzie jesiennej, nie przystąpiła do wiosennych gier.

Przejdźmy do liczb:
1350 możliwych minut do rozegrania w przeciągu całego sezonu, dwóch zawodników rozegrało pełne 90 minut we wszystkich meczach, są to: Wojtek Nowak i Maciek Ratajczyk
około 460 pokonanych kilometrów na mecze wyjazdowe
126 – liczba goli na koncie Miedzi Legnica
92 stracone gole przez Górnik Lubin
66 bramek udało się zdobyć podopiecznym Janusza Cygana
24 punkty Pawła Bekacza w klasyfikacji kanadyjskiej (bramki + asysty)
22 mecze bez rozstrzygnięcia, w tym 0 bezbramkowo
22:1 – najwyższe zwycięstwo Miedzi Legnica, nieszczęsnym przegranym był Płomień Radwanice
19 – tyloma zawodnikami dysponował trener Czarnych Rokitki
15 – suma żółtych kartek otrzymanych przez zawodników Czarnych Rokitki
14 – liczba strzelonych bramek przez Pawła Bekacza, najskuteczniejszego snajpera Czarnych
13 – tylu zawodników wpisało się do protokołu meczowego, jako strzelcy goli
11 asyst Natana Sieronia w całym sezonie (najwięcej)
6 czystych kont Dominika Migały
drużyny z ujemnym bilansem bramkowym: Chojnowianka, Górnik Lubin, Płomień Radwanice i Stal Chocianów, ich wspólny bilans bramkowy to: 102:290
3 żółte kartki Kacpra Jańca w całym sezonie
2 – tyle razy Czarni schodzili z boiska pokonani, za każdym razem przegrywali z Miedzią

Wraz z ostatnim meczem sezonu, czterech zawodników zakończyło swoją przygodę z juniorską piłką, z powodu ukończenia wieku młodzieżowego. Są to: Paweł Bekacz, Marcin Krysiak, Przemek Migała oraz Krystian Dydyk.
Zdajemy sobie sprawę, że zastąpienie ich będzie nie lada wyzwaniem, ale jednocześnie, do kadry dołączy liczna grupa wyróżniających się trampkarzy, na których liczy cały klub.
Kolegą z rocznika 96, serdecznie dziękujemy za wspólne lata spędzone na treningach i meczach, równocześnie życząc im powodzenia w seniorskiej piłce.